آیا در عقد ازدواج منقطع یا به اصطلاح «صیغه» زن مستحق نفقه می باشد؟

در پاسخ باید گفت :

برابر با ماده 1113 قانون مدنی ایران در عقد ازدواج موقت زن مستحق دریافت نفقه نمی باشد، مگر آنکه طرفین شرط بر انفاق نموده باشند یا عقد ازدواج موقت مبنی بر پرداخت نفقه جاری شده باشد. با ذکر مثالی موضوع را روشن می نماییم. فرض نمایید آقا و خانمی به عقد ازدواج موقت یکدیگر درآیند، در حالت معمول شوهر تکلیف به پرداخت نفقه ندارد، مگر آنکه در ضمن عقد ازدواج موقت شرط شود که شوهر ماهیانه مبلغ معینی را به عنوان نفقه به همسر موقت خود بپردازد. یا آنکه مدت ازدواج به قدری طولانی باشد، مثلاً 99 سال که از لحاظ عرف بتوان گفت عقد موقت بر مبنای پرداخت نفقه جاری شده است.

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
گروه وکلای نستوه (موسسه حقوقی دادآوران نستوه)
[تهران]
  • نوع فعالیت: خدمات
  • خدمات/محصولات : وکیل تهران،وکیل خوب، وکیل دادگستری علی میررجبی ، وکالت طلاق،وکیل طلاق، وکیل دادگستری بهاره همایی، دفتر وکالت ، دفتر وکیل، موسسه حقوقی معتبر، وکیل دادسرای نظامی،نمونه قرارداد، نمونه دادخواست، طلاق توافقی، وکیل دادگستری بهنام نزادی، وکیل متخصص،وکیل دادگستری، دعوی مطالبه مهریه، وکالت طلاق،نمونه شکایت از قاضی، قوانین طلاق ، طلاق توافقی، وکیل خانم، وکیل پایه یک دادگستری خانم، وکیل مهاجرت ، طلاق توافقی بدون حضور، مراحل طلاق توافقی، وکیل طلاق ، هزینه وکیل طلاق، بهترین موسسه حقوقی، انواع دعاوی ملکی، انواع دعاوی خانواده، وکیل پرونده کیفری، وکیل حقوقی ، وکیل خانواده
  • تلفن: 021-22881951، 021-22873972