آیا ثبت طلاق منوط به پرداخت حقوق مالی زوج است؟

مطابق نص ماده 29 قانون حمایت خانواده ثبت طلاق منوط به پرداخت حقوق مالی زوج است. در صورت عدم پرداخت حقوق مالی زن توسط زوج، طلاق در صورت رضایت زوجه یا صدور حکم قطعی دایر بر اعسار زوج یا تقسیط محکوم به نیز ثبت می شود.

چنانچه زوج در فرجه مقرر قانونی به دفتر رسمی ازدواج و طلاق مراجعه نماید و گواهی عدم امکان سازش را تسلیم کند، اما زوجه از حضور در دفترخانه امتناع نماید تکلیف چیست؟ مطابق ماده 35 قانون حمایت خانواده مصوب 1391 چنانچه زوجه ظرف یک هفته در دفترخانه حاضر نشود، سر دفتر به زوجین اخطار می کند، برای اجرای صیغه طلاق و جری تشریفات قانونی در دفترخانه حاضر شوند، در صورت عدم حضور زوجه صیغه طلاق جاری و طلاق ثبت می شود.  

پس مطابق قوانین و مقررات فعلی زوج هر زمان می تواند جهت اخذ گواهی عدم امکان سازش و مطلقه نمودن همسر خود به دادگاه خانواده مراجعه نماید، با این توضیح که ثبت طلاق موکول به پرداخت حقوق مالی زوجه یا اخذ رضایت وی یا تحصیل حکم قطعی اعسار می باشد.

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
گروه وکلای نستوه (موسسه حقوقی دادآوران نستوه)
[تهران]
  • نوع فعالیت: خدمات
  • خدمات/محصولات : وکیل تهران،وکیل خوب، وکیل دادگستری علی میررجبی ، وکالت طلاق،وکیل طلاق، وکیل دادگستری بهاره همایی، دفتر وکالت ، دفتر وکیل، موسسه حقوقی معتبر، وکیل دادسرای نظامی،نمونه قرارداد، نمونه دادخواست، طلاق توافقی، وکیل دادگستری بهنام نزادی، وکیل متخصص،وکیل دادگستری، دعوی مطالبه مهریه، وکالت طلاق،نمونه شکایت از قاضی، قوانین طلاق ، طلاق توافقی، وکیل خانم، وکیل پایه یک دادگستری خانم، وکیل مهاجرت ، طلاق توافقی بدون حضور، مراحل طلاق توافقی، وکیل طلاق ، هزینه وکیل طلاق، بهترین موسسه حقوقی، انواع دعاوی ملکی، انواع دعاوی خانواده، وکیل پرونده کیفری، وکیل حقوقی ، وکیل خانواده
  • تلفن: 021-22881951، 021-22873972